مشاوره تلفنی وکیل خانواده

برای مطالبه مهریه باید دادخواست به طرفیت زوج و پدر شوهر باشد؟

سلام، اگر پدر زوج مهریه را تقبل کرده باشد و یا ضمانت پسرش را کرده باشد، برای مطالبه مهریه باید دادخواست به طرفیت زوج و پدر شوهر باشد یا می‌شود دادخواست را فقط به طرفیت پدر شوهر داد؟ آیا این اام وجود دارد که اول از زوج مطالبه شود و اگر زوج مهریه را پرداخت نکرد، مهریه از پدر زوج مطالبه شود؟

آیا انتقال اموال قبل از اجرا گذاشتن مهریه فرار از دین محسوب میشود؟

اگرشخصی مالکیت اموال منقول وغیر منقول خود را قبل از به اجرا گذاشتن مهریه توسط همسرش جهت استفاده از اعسار به فامیل درجه ۱ خود دردفتراسناد رسمی انتقال دهد(فقط انتقال دهد وبنام درمراحل اداری صورت نگیرد) آیا دادگاه میتواند ثابت کندکه جهت فرارازدین بوده وراهی است که فامیل درجه ۱ که اموال به مالکیت او درآمده بعدا ادعای مالکیت نکند اگه راه حل دیگری دارد لطفا بیان کنید

مدت زمانی که طول میکشد تا احضاریه دادگاه برای پرداخت مهریه به زوج ابلاغ شود چقدر میباشد؟

باسلام.
بنده دردوران عقدمیباشم که همسرم درخواست مهریه کرده است.شورای حل اختلاف بنده را احضارکردومن ادعاکردم که این مبلغ مهریه خواسته شده درصلاحیت شورا نمیابشد(عین ۱۱۰سکه و۱۵۰مثقال طلا مقوم شده درحد۵میلیون).آیاگفته اینجانب قابل قیول است؟واگرقراراست بعداراین به دادگاه برود،احضاریه دادگاه چندوقت بعدبه دست من میرسد؟باتوجه به اینکه من وهمسرم ساکن یک شهرنیستیم واوازشهرخودش اقدام کرده است.
باتشکر ازراهنماییتون.

آیا انتقال اموال قبل از اجرا گذاشتن مهریه فرار از دین محسوب میشود؟

اگرشخصی مالکیت اموال منقول وغیر منقول خود را قبل از به اجرا گذاشتن مهریه توسط همسرش جهت استفاده از اعسار به فامیل درجه ۱ خود دردفتراسناد رسمی انتقال دهد(فقط انتقال دهد وبنام درمراحل اداری صورت نگیرد) آیا دادگاه میتواند ثابت کندکه جهت فرارازدین بوده وراهی است که فامیل درجه ۱ که اموال به مالکیت او درآمده بعدا ادعای مالکیت نکند اگه راه حل دیگری دارد لطفا بیان کنید

مدت زمانی که طول میکشد تا احضاریه دادگاه برای پرداخت مهریه به زوج ابلاغ شود چقدر میباشد؟
پرسیده شده

بنده دردوران عقدمیباشم که همسرم درخواست مهریه کرده است.شورای حل اختلاف بنده را احضارکردومن ادعاکردم که این مبلغ مهریه خواسته شده درصلاحیت شورا نمیابشد(عین ۱۱۰سکه و۱۵۰مثقال طلا مقوم شده درحد۵میلیون).آیاگفته اینجانب قابل قیول است؟واگرقراراست بعداراین به دادگاه برود،احضاریه دادگاه چندوقت بعدبه دست من میرسد؟باتوجه به اینکه من وهمسرم ساکن یک شهرنیستیم واوازشهرخودش اقدام کرده است.
باتشکر ازراهنماییتون.

چه قدر طول میکشد تا حکم مهریه صادر شود؟ ۶ماهه پروندم شورای حل اختلاف بوده الان دو هفتس فرستادن دادگاه تا حکمش بیاد

چند روز دیگه قراره طلاق توافقی گذاشتیم ولی اون اصلا به دادن مهریه راضی نیست اگه نرم و منتظر حکم مهریه بمونم میتونم بگیرم؟ یا درخوست طلاق یک طرفه باید بدم تا مهریه بگیرم؟ یا باید بگم طلاق نمیخوام تا حکم مهریه بیاد بعد تا چند ماه بگیرم تا حالش جا بیاد بعد ببخشم و طلاق! لطفا جواب بدید من زمانم محدوده

مجازات فرار از دین مهریه چیست؟

با سلام .توروخدا جواب من رو سریع بدید چون این تنها امیدم برای قانع کردن به طلاق.
ایا اگر مهریه از طریق اداره ثبت اسناد املاک اجرا گذاشته بشه و بعد از دریافت ابلاغیه اداره ثبت زوج اقدام به خالی کردن حساب خود بکند فرار دین محسوب می شود؟ من الان شکایت کیفری رو کردم و درحال بررسی است و بازپرسی از زوج و پدر مادر زوج بابت مشارکت در فرار از دین است.میشه بگید ایا مجازات همسرم در صورت اثبات فرار از دین قطعا حبس است؟ یا ممکنه فقط جزای نقدی براش تعیین بشه

در چه مواردی مهریه به زن تعلق نمیگیرد؟

ایا موردی هست که بعد از یک سال زندگی مشترک مهریه به زن تعلق نگیرد؟

طریقه پیدا کردن پلاک ثبتی منزل برای توقیف آن چگونه میباشد؟

با سلام همسرم دومنزل دارد که یکی از آنها را بعد از درخواست مهریه ام به نام اقوامش زده است.منزل دیگرش هم دراستانی دیگر است که من شماره پلاک ثبتی از آن منزل ندارم.قاضی پرونده آنرا فرار از دین ندانست و تبرئه او را صادر کرد. باید چکار کنم تا ثابت کنم منزل دیگری دارد؟و آیا آنرا هم به نام کس دیگری نزده؟فقط آدرس پستی خانه را دارم.

آیا اعتراض به تعدیل اقساط مهریه از طرف زوجه امکان پذیر است؟

با سلام.بنده برای مهریه اعسار دادم و ۱۰ عدد سکه بابت پیش قسط پرداخت کردم،ولی بعد چند ماه طرف مقابل چندتا مال ازم معرفی کرد که قبل از مطالبه مهریه فروخته بودم.در دادسرا نتونست اتهام فرار از دین بزنه بهم ولی توی دادگاه خانواده با عنوان تعدیل اقساط مهریه مطرح کرد و قاضی حکم داده که بنده باید ۸ تا سکه دیگه به این خانم پرداخت کنم.توی دادگاه تجدید نظر امیدی هست که از تعداد سکه ها کم کنن؟اگه دوباره حکم تمدید شد میتونم اعسار بدم

زنی که خیانت میکند و مدارک هم هست در پرداخت مهریه تاثیر گذار هست یا خیر؟
پرسیده شده
۱۲ تیر ۱۳۹۳
زن یه شوهر خیانت میکند و مدارک هم هست شامل عکس پیامک ایمیل و…الان زن صد تا از سیصد سکه مهریه خود را به اجرا گذاشته شوهر میخواهد از زن شکایت کند و اقدام برای طلاق در ضمن شوهر توانایی پرداخت مهریه را بصورت یکجا ندارد و هیچ اموالی هم ندارد.اگر شوهر به خانواده زن اطلاع دهد که دخترشان خیانت میکند و بخواهد طلاق توافقی صورت گیرد در غیر اینصورت از زن شکایت می کند تهدید محسوب می شود یا خیر؟ و اگر زن از مهریه بگذرد و شوهر از شکایت خود صرفنظر کند دادگاه باز هم به جرم زن رسیدگی می کند یا خیر؟ برای مهریه زندان وجود دارد یا خیر؟

قانون جدید برای مهریه در سال ۹۵ وضع شده است؟

با عرض سلام و خسته نباشید
سوالی از خدمتون داشتم اگر زوجه درعقد یا بعد از عروسی برای مهریه اقدام کند و زوج مال یا ملکی به نام خودش ندارد قانون جدید سال ۹۵ چیست؟؟
ایا درست است که بخشنامه ای آمده که تنها ۲۰ میلیون قابل مطالبه است؟؟مهریه ۴۱۴ سکه میباشد

زوج در عقدنامه به زوجه وکالت در توکیل داده است تا هر زمانی که مایل بود خود را مطلقه کند، آیا این مورد جزء طلاق توافقی است؟
باید دادخواست طلاق به درخواست زوجه ارائه گردد.

آیا پدربزرگ یا جدپدری می تواند دادخواست ملاقات با فرزند بدهد؟
بله، طبق ماده ۲۹ قانون حمایت خانواده دادگاه باید با توجه به وابستگی عاطفی و مصلحت طفل، ترتیب، زمان و مکان ملاقات وی با پدر و مادر و سایر بستگان را تعیین کند.

آیا مادر زوجه در فرض وفات دخترش می تواند دادخواست استرداد جهیزیه و مهریه را دهد؟
به عنوان یکی از وراث متوفی بعد از گرفتن گواهی حصر وراثت می تواند طرح دعوا کند.

آیا در دعوای اام به تمکین، خواهان می تواند بر اساس آدرس خود طرح دعوا کند؟
خیر، باید بر اساس آدرس خوانده طرح دعوا کند

آیا برای طلاق توافقی دو طرف باید حضور داشته باشند؟

یا هر دو باید حضور داشته باشند یا یک طرف به همراه وکیل طرف دیگر یا وکلای طرفین باید حضور داشته باشند

آیا کسی که به سن رشد نرسیده می تواند برای خود وکیل بگیرد؟
در امور غیرمالی که راساً می تواند دخالت کند، می تواند وکیل هم بگیرد اما در امور مالی ولی یا قیم او باید برایش وکیل بگیرد.

منظور از سند ازدواج عادی چیست؟
یعنی ازدواجی که سند آن در دفترخانه ازدواج ثبت نشده است و بین طرفین است.

در مشاوره تلفنی وکیل خانواده آیا هک گوشی همسر جرم است

مشاوره حقوقی تلفنی فوری

برای خیانت شوهرم از روی موبایلش استعلام پیامک هاش میاد ؟  به بیان وکیل

خیانت خانمم با موبایل و داخل واتس آپ قابل اثبات هست

مشاوره تلفنی با وکیل فتح اللهی وکیل معروف خانواده هزینه اش چقدره ؟ به بیان وکیل

پرینت موبایل خانمم رو چطور بگیرم دادگاه قبول داره ؟

مهریه ,وکیل ,خانواده ,مشاوره ,تلفنی ,دادگاه ,مشاوره تلفنی ,وکیل خانواده ,تلفنی وکیل ,فرار از ,از دین ,اجرا گذاشتن مهریه ,برود،احضاریه دادگاه چندوقت ,دادگاه برود،احضاریه دادگاه ,درحد۵میلیون آیاگفته اینجانب

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

باربری میرداماد توسعه 360 ویزای اسلواکی daryaye-khazar مطالب اینترنتی اطلاعات پزشکيتو ببر بالا سرزمین گیم پیش بینی فوتبال با مجوز رسمی و کاملا قانونی اجناس فوق العاده مطالب اینترنتی
دزدگ